KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14011011
nr 1401 1011
Karl Feiertag
(1874-1944), Österrike
Akvareller, 2 st, Lekande barn. Signerade. Akvarell, 17x27 c, yttermått inklusive ram: 27x36 cm
Karl Feiertag, österrikisk målare född i Wien 1874, död 1944.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:17:47
31/5 20:09:36
- Klassiska
31 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Karl Feiertag
Läs mer om Karl Feiertag